Projekt “Kulturalnie Zrelaksowani” realizowany we współpracy z filią Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie to spotkania dla osób, które cenią sobie komfort życia, chcą odreagować codzienne stresy i negatywne emocje, zatrzymać gonitwę myśli, zregenerować siły, zatroszczyć się o siebie i miło spędzić czas.

Projekt rozpoczyna się koncertem muzyki wysokowibracyjnej, która wprowadza w stan głębokiego relaksu. W trakcie kolejnych spotkań uczestnicy skorzystają z dobrodziejstw technik relaksacyjnych takich jak ćwiczenia oddechowe, wizualizacje, proste ćwiczenia rozciągające,  głęboko odprężające ciało i umysł.

Aby rozwinąć potencjał twórczy uczestników i obudzić kreatywność,  poprowadzona zostanie sesja malarstwa intuicyjnego Vedic Art.

KONCERT MUZYKI WYSOKOWIBRACYJNEJ

Koncert muzyki wysokowibracyjnej jest pierwszym spotkaniem otwierającym cykl Kulturalnie Zrelaksowani.

W trakcie koncertu lecznicze wibracje dźwięków naturalnych instrumentów wprowadzą uczestników w stan głębokiego odprężenia i relaksu. Pozwala to odreagować codzienny stres, odnaleźć harmonię i wewnętrzny spokój. To nie tylko unikalne doznanie artystyczne, ale naturalna terapia wspierająca zdrowie i dobre samopoczucie.

Harmonizujące działanie fal dźwiękowych usuwa zmęczenie, regeneruje oraz odświeża ciało i umysł. Odpowiednio dobrane delikatne i odprężające dźwięki zapewniając głęboki relaks i wyciszenie.

TECHNIKI ODDECHOWE ŹRÓDŁEM ZDROWIA I SPOKOJU 

Spotkanie poświęcone oddechowi – jednej z najważniejszych funkcji życiowych, która pełni istotną rolę we wszystkich technikach relaksacji. Żyjąc w ciągłym stresie i szybkim tempie zatraciliśmy umiejętność uważnego oddechu. Dzięki świadomemu oddechowi możemy uspokoić umysł, poradzić sobie z napływającymi myślami i redukować stres.

Uczestnicy poznają ćwiczenia oddechowe wprowadzające w stan wyciszenia i relaksu. Świadomy oddech ma szereg prozdrowotnych właściwości. m.in oczyszcza układ nerwowy,  układ krążenia oraz  odżywia komórki i organy wewnętrzne, pozwalając zachować zdrowie,  harmonię i poczucie szczęścia.

SESJA RELAKSACJI i ŁAGODNA JOGA

Zapraszamy na sesję łagodnych ćwiczeń rozciągających i wzmacniających kręgosłup oraz sesję relaksacji, która odpręży ciało i umysł oraz pozwoli uczestnikom zapomnieć o codziennych stresach, poczuć spokój i harmonię. Zajęcia nie tylko pomagają kształtować sylwetkę, wzmocnić mięśnie i poprawiać kondycję, ale także redukują stres wzmacniając i harmonizując emocje i umysł. Ćwiczenia relaksacji i z elementami technik oddechowych mają udowodnione badaniami naukowymi  efekty – poprawiają wydolność płuc, redukują stres i pozwalają osiągnąć spokój i harmonię umysłu.

VEDIC ART

3 godzinne spotkanie z malarstwem intuicyjnym Vedic Art. Celem spotkania jest ekspresja, radość z tworzenia i dobra zabawa. Uczestnicy będą mieli okazję wyrazić swoją indywidualność i emocje w trakcie malowania obrazu. Jest to metoda rozwoju kreatywności i poszerzania świadomości. Nie wymaga od uczestników przygotowania artystycznego ani praktyki. Ideą malarstwa intuicyjnego jest wyrażanie swoich emocji poprzez sztukę z głębi duszy a celem odkrycie swojego wewnętrznego potencjału twórczego.