Droga do szczęścia i dobrego samopoczucia

Odprowadzam mojego klienta do drzwi. Obejmuje mnie i z uśmiechem na ustach mówi „Przez lata próbowałam tak wielu rzeczy i czuję, jakby to było właśnie to, czego szukałem”. Tego rodzaju komentarze to typowe reakcje po sesji z użyciem metody Transformational Breath. Być może trudno w to uwierzyć, ale nauczenie się jak zaprzyjaźnić się z naszym oddechem oraz jak użyć jego niesamowitej zdolności uzdrawiania dosłownie odmienia nasze życie. Około 70% naszej fizycznej energii pochodzi z oddechu, a około 9 na 10 z nas nie używa płuc w pełni. Poświęć chwilę i sprawdź, jak teraz oddychasz. Czy bierzesz głęboki wdech do całego układu oddechowego i w pełni się relaksujesz, w miarę jak wydychasz powietrze? Prawdopodobnie nie, co oznacza, że ograniczasz ilość dostępnej Ci energii w każdej chwili, każdego dnia. A to tylko część historii.

Teoria, że świadome oddychanie jest dla człowieka korzystne, nie jest nowa – od wieków jest jedną z nauk Jogi, która zyskała popularność na Zachodzie pod koniec XX wieku poprzez techniki takie jak „Rebirthing” (odrodzenie). Metoda Transformującego oddechu była opracowywana przez ostatnie 20 lat przez Dr Judith Kravitz w Stanach Zjednoczonych i bazuje na historycznym rozumieniu nauk Jogi, z pewnymi różnicami, dzięki którym Transformujący oddech jest jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem. To dynamiczna technika, która wciąż się rozwija i nie boi się przekraczać granic oraz tego, co możemy osiągnąć dzięki naszemu własnemu oddechowi.

Transformujący oddech różni się od innych technik oddechowych zarówno pod względem celu, jak i metody. Według Leonarda Orra, twórcy Rebirthingu, celem tej techniki jest przypomnienie i przeżycie na nowo narodzin, aby pozbyć się skojarzeń z pierwotnym bólem. Dr Kravitz cel metody Transformational Breath definiuje jako „przypomnienie i przeżycie na nowo Duszy poprzez pozbycie się wyuczonych schematów z traum znajdujących się w pamięci duszy”. Proces otwierania się na indywidualny wzorzec oddychania ułatwia wiele środków, w tym użycie dłoni, afirmacji, technika dźwiękowa zwana „toning” (wzmocnienie) oraz świadome przywoływanie Duszy. Celem Transformational Breath jest świadoma praca z ciałem, umysłem i duchem, czyli elementami, które tworzą całość tego, kim jesteśmy.

Korzyści płynące z Transformującego oddechu są bardzo różne i sesje nigdy nie są takie same. Większość osób jest świadoma już po pierwszej sesji, że oddycha głębiej niż wcześniej, a także często zgłaszają, że mają świetne fizyczne samopoczucie i energię. Emocje, które były tłumione zazwyczaj przez wiele lat, są delikatnie uwalniane, dzięki któremu ludzie czują się spokojni i wolni od stresu. Gdy oddech jest otwarty, a stare emocje w ten sposób uwolnione, ludzie mogą także doświadczyć silnego uczucia połączenia duchowego. Osoby te często twierdzą, że zobaczyły anioły lub połączyły się z przewodnikami duchowymi. I choć nie twierdzi się, że metoda Transformational Breath może uleczyć jakąkolwiek chorobę, to istnieje wiele niezwykłych relacji o nagłym ozdrowieniu, które może się zdarzyć, gdy napięcia trzymane w umyśle/ciele są rozwiązane i uwolnione.

Jedną z (wielu!) rzeczy, które kocham w Transformującym oddechu jest technika, której uczysz się od prowadzącego w zaledwie kilka sesji, a następnie możesz używać dla siebie przez resztę życia. Prawo do pełnego, otwartego oddechu przysługuje nam od urodzenia, a nauka tej techniki daje narzędzia, aby dotrzeć do naszego życia, energii i szczęścia, na które zasługujemy. Uśmiechy i spokój na twarzach 99% osób, z którymi pracuję, potwierdzają, że ta technika oferuje jedyne w swoim rodzaju przeżycie, które daje szybkie efekty, jest łatwe do nauczenia i nie ma żadnych skutków ubocznych. Także jeżeli zainteresowałam cię tym tematem, jeśli wiesz, że nie oddychasz w pełni lub chciałbyś mieć więcej energii, silniejsze poczucie celu lub więcej wolności emocjonalnej w twoim życiu, może warto spróbować?

O Angeli

Zainteresowałam się metodą Transformational Breath gdy doświadczyłam wręcz natychmiastowego wyleczenia z trwającego 3 lata zespołu chronicznego zmęczenia po zaledwie dwóch sesjach. W 1998 roku wyszkoliłam się na prowadzącego sesję u Dr Judith Kravitz i od tamtej pory pracowałam z tysiącami ludzi, zarówno indywidualnie, jak i grupowo w całej Wielkiej Brytanii i Europie. Obecnie jestem starszym trenerem w Fundacji Transformational Breath (Transformational Breath Foundation) w Europie. Mieszkam w Cromford i oferuję prywatne, indywidualne sesje, regularne rozmowy i warsztaty. Organizuję także kursy TBF Personal i Trening Rozwoju Osobistego.

Warsztaty Transformational Breath® już w czerwcu w Polsce!!! 

Więcej info: www.warsztatytb.pl

 

 

Facebook
Facebook
Instagram
X